ÇOCUK GELİŞİMİNDE SPORUN ÖNEMİ

03/04/2018 Kapalı Yazar: Beden Hocası

soccerteamhuddlelittlekids_pixabay.jpg.pagespeed.ce.sn9bEnIuCX

Ebeveyn, koç, atlet, beden eğitimi veren, uyarlanmış PE öğretmeni (engelli çocuklar için) ve oryantasyon ve hareketlilik eğitmeni (görme bozukluğu olan bireyler için) olarak, çocuklar için fiziksel aktivitelerin inanılmaz faydalarını ilk elden görmüştüm.

Çocuklara eğlence, anlamlı ve rekabetçi yollarla oynama ve deneyim yaşama fırsatı vermek çok önemlidir.

Yaşamın ilk yıllarında bile, oyun ve egzersiz, insan büyüme ve gelişiminin hayati parçalarıdır. Bunu fark etmeyebilirsiniz, ancak çocuğunuza verebileceğin en büyük armağanlardan biri, onlarla PLAY oynamaya zaman ayırmaktır. 

Size pişman olmayacağınızı garanti ederim!

Çocuklar yaşlandıkça birlikte oyun oynamak bazı büyük avantajlara sahiptir. Fiziksel olarak aktif oyunlar oynamak, birbirleriyle ilişkileriniz üzerinde yarattığı inanılmaz olumlu etkinin yanı sıra, çocuğunuzun sadece yeni başlayanlar için güven, koordinasyon, zindelik ve motor becerilerini geliştirmesine yardımcı olur.

Aile üyelerinize yıl boyu fiziksel aktivitenin faydalarını sağlayacak büyük kış ve yaz çocuk etkinlikleri hakkında bilgi edinin!

Spor kampları ve ligleri, çocuklara yeni deneyimlerden zevk alma, yeni beceriler öğrenme, yeni zorluklarla karşılaşma ve kalplerini pompalarken yeni arkadaşlar edinme fırsatları için mükemmel bir araçtır.

Ayrıca, çocuklarınız gençken, bir fitness tutkusunu ve fiziksel aktivite zevkini aşılayarak, onların sağlıklı yetişkinlere dönüşmelerine yardımcı olur.

Ne yazık ki ülkemizde her geçen gün obezite tehlikesi artıyor.Bunun önüne geçebilmek için çocuklarımıza spor ve fitness tutkusunu arttırmalıyız